logo
homeIcon
  1. separatorBlog
  2. separator5 sposobów na wybranie niedrogiego ekspresu do kawy
REKLAMA

5 sposobów na wybranie niedrogiego ekspresu do kawy

5 sposobów na wybranie niedrogiego ekspresu do kawy

Przede wszystkim pamiętaj, że istnieją różne rodzaje ekspresów do kawy: Ekspresy amerykańskie lub drip oraz ekspresy włoskie lub Greca. Który jest najlepszy dla Ciebie? To w dużej mierze zależy od konkretnych potrzeb, tego ile masz miejsca w domu i ile jesteś w stanie wydać. Choć my, Polacy, nie jesteśmy wielkimi kawoszami, zawsze wypijemy filiżankę przed wyjściem do pracy lub kiedy jesteśmy bardzo zmęczeni, ale musimy trzymać się naszej rutyny. Warto mieć pod ręką trochę kawy. W sklepach tj. Mediamarkt, Neopunkt, Rebel Electro czy Max Elektro znajdziesz szeroki wybór ekspresów do kawy. Podejdź do sprzedawcy, który pomoże Ci podjąć decyzję. Oto 5 wskazówek, które ułatwią wybranie odpowiedniego niedrogiego ekspresu do kawy.

Czemu warto mieć ekspres do kawy

2.jpg

Określ, do czego potrzebujesz ekspresu: czy ma służyć tylko do przygotowania kawy espresso, czy też do innych rodzajów i w jakich proporcjach. Jeśli jest to do domu, może wystarczyć ekspres do kawy włoskiej lub Greki. Włoskie ekspresy są najbardziej ekonomiczne i dostarczają do dziesięciu filiżanek w kilka minut (w zależności od pojemności).

Wybierz zdolność produkcyjną

3.jpg

Oszacuj średnią liczbę filiżanek, które musisz przygotować na godzinę lub na dzień. Pamiętaj, że ekspresy do kawy typu espresso lub drip mają dużą wydajność na godzinę i mniej się zużywają, bo są przystosowane do tego poziomu produkcji. Jeśli jesteś osobą samotną lub zapraszasz do siebie kilku znajomych, mały ekspres do kawy jest ekonomiczną opcją. Jest to dobra inwestycja o tej porze roku, gdy robi się ciepło, a ceny innych urządzeń, tj. klimatyzatory czy lodówki, rosną.

Określ źródło ciepła

4.jpg

Zastanów się nad rodzajem źródła ciepła w kuchni. Zdecydowana większość ekspresów wymaga kuchenki, a wiele z nich nie nadaje się do płyt indukcyjnych. Z kolei zaparzacze drip i espresso wymagają jedynie podłączenia do prądu, bo zawierają własną płytę grzejną lub system grzewczy.

Sprawdź przestrzeń

5.jpg

Sprawdź przestrzeń i dostępność bezpiecznego oraz wygodnego źródła ciepła potrzebnego do działania ekspresu. Weź pod uwagę, że niektóre ekspresy wymagają, oprócz źródła ciepła, również dopływu wody, jak w przypadku przemysłowych zaparzaczy do espresso.

Określ budżet

6.jpg

Choć cena ekspresu do kawy nie powinna być decydującym czynnikiem przy wyborze, nadal jest ważną zmienną przy zakupie. Najlepiej zobaczyć ile pieniędzy masz do zainwestowania. Oceń najlepszy stosunek kosztów do korzyści.

Promocje 365 oferuje katalogi, aby pomóc Ci wybrać ekspres do kawy, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi. Nie trać czasu i zapoznaj się.

REKLAMA
arrowDown

Promocje 365 Copyright © 2024 Promocje 365. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub powielanie tekstów bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Zdjęcia produktów, obrazy i broszury służą wyłącznie do celów ilustracyjnych. Obniżone ceny pochodzą od oficjalnych dystrybutorów wymienionych na tej stronie. Oferty są ważne od i do daty wygaśnięcia lub do wyczerpania zapasów. Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie może być wykorzystywana do reklamacji produktów. Ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji.