logo
homeIcon
  1. separatorBlog
  2. separatorNajbardziej niezwykłe potrawy w Polsce
REKLAMA

Najbardziej niezwykłe potrawy w Polsce

Najbardziej niezwykłe potrawy w Polsce

Polskie jedzenie jest często określane mianem ukrytego klejnotu. Wiele osób na całym świecie uważa, że niektóre potrawy są polskie, jak na przykład "polski ser", ale w rzeczywistości większość z nich to proste adaptacje wspaniałych przepisów, które można znaleźć tylko w kraju.

Jeśli jesteś z Polski (tak jak ja), prawdopodobnie znasz już niektóre z nich, ale zauważyłam, że nawet wśród przyjaciół i znajomych są takie potrawy, których nikt z nich nie próbował, a przynajmniej nie próbował ich przez długi czas.

Oto nasza lista najwspanialszych potraw w Polsce.

Pierogi

2.jpg

O tak, absolutny król polskiej kuchni. Pierogi to cienko rozwałkowane ciasto wypełnione różnymi farszami, które w zależności od okazji mogą być słodkie lub pikantne. Jeśli odwiedzisz Polskę, zauważysz, że najczęstszymi nadzieniami są mięso, szpinak i ziemniaki.

Niektórzy z moich zagranicznych przyjaciół porównują pierogi do hiszpańskich "empanadas" lub chińskich "pierogów". I choć może się to wydawać trafnym porównaniem, pierogi różnią się od nich zarówno smakiem, jak i sposobem podania.

Gołąbki

3.jpg

Jeśli lubisz mięso i lubisz kapustę, Gołąbki prawdopodobnie staną się Twoim nowym ulubionym daniem. Jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej znanych polskich dań, ponieważ imigranci zabrali przepis do Stanów Zjednoczonych, kiedy wyruszyli w poszukiwaniu nowych możliwości.

Gołąbki mogą być ciężkim daniem, ponieważ często podaje się je z ziemniakami, cebulą i gęstym sosem pomidorowym. Jest to jedno z moich ulubionych dań w zimie, ponieważ zazwyczaj pozostawia uczucie ciepła i zaspokojony apetyt.

Gulasz

4.jpg

Nie należy go mylić z bardzo znanym gulaszem. Ten polski klasyk ma pewne podobieństwa, ale może być zupełnie inny, w zależności od regionu, w którym się go zamawia. Gulasz to pikantny gulasz z papryką, marchewką, grzybami, cebulą, papryką i ziemniakami.

Pyzy i Knedle

5.jpg

Pewnie już się domyślacie, że w Polsce uwielbiamy wkładać jedzenie w inne jedzenie. Pyzy i Knedle to wielkie kluski nadziewane mięsem, serem, grzybami, a nawet szpinakiem. Te pyszne kulki z ciasta są tak duże, że zazwyczaj podaje się je tylko po dwie lub trzy w porcji jako danie główne.

Podobnie jak inne tradycyjne potrawy, można je znaleźć w niemal każdej polskiej restauracji, ale są one lepiej serwowane przez polskie babcie (przynajmniej z mojego doświadczenia). Mimo to, są one zdecydowanie obowiązkowym punktem programu, jeśli odwiedzisz nasz kraj!

REKLAMA

Promocje 365 Copyright © 2024 Promocje 365. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub powielanie tekstów bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Zdjęcia produktów, obrazy i broszury służą wyłącznie do celów ilustracyjnych. Obniżone ceny pochodzą od oficjalnych dystrybutorów wymienionych na tej stronie. Oferty są ważne od i do daty wygaśnięcia lub do wyczerpania zapasów. Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie może być wykorzystywana do reklamacji produktów. Ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji.