logo
homeIcon
  1. separatorBlog
  2. separatorKlasyczne drinki z wódką, którymi warto się delektować
REKLAMA

Klasyczne drinki z wódką, którymi warto się delektować

Klasyczne drinki z wódką, którymi warto się delektować

Wszyscy wiedzą, że w Polsce wódkę pije się bardzo często. Jest ona kwintesencją polskiego trunku i towarzyszy nam w każdym momencie życia. W tym roku, zamiast pić ją samą, można wrócić do klasyki i spróbować jednego z tych drinków, które zapisały się w historii koktajli.

Cosmopolitan

Widziałeś go w "Sex & The City", prawda? Jasne, to jeden z nowojorskich znaków firmowych i jeden z najpopularniejszych drinków w barowych menu w Polsce. Drink ten został wynaleziony w 1934 r., ale dopiero po 1985 r. jego sława gwałtownie wzrosła. W jego skład wchodzi wódka, triple sec, sok żurawinowy i cytryna. To właśnie Madonna uwieczniła go i rozsławiła w ostatniej dekadzie XX wieku.

Long Island

Kolejnym drinkiem pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych jest ta mikstura o brązowej barwie. Jej pomysłodawcą był Robert Buttu, który pracował w hotelu Oak Beach Inn na Long Island. Istnieją też starsze wersje, które jego genezę umiejscawiają w Tennessee w latach 20. ubiegłego wieku. Prawda jest taka, że w skład tego drinka, którego nazwa brzmi Iced Tea Long Island, wchodzą wódka, gin, tequila, cytryna, syrop i odrobina coli. W Polsce można go bez problemu dostać w każdym tradycyjnym barze.

Caipiroska

Przenieśmy się do Ameryki Południowej, do Brazylii, gdzie narodziła się słynna caipirinha. Podstawowym składnikiem caipirinhy jest cachaça, do której dodaje się kruszony lód, limonkę i cukier. W latach 80. w regionie São Paulo cachaça została zastąpiona wódką, co dało początek caipirinha. Napój ten stał się prawdziwą furorą, stając się królową barów. Jej historia przeskoczyła ocean, by dotrzeć do Polski i stać się jednym z najpopularniejszych drinków na letnie wypady.

Moskiewski Mule

Wbrew powszechnej opinii, ten drink został wynaleziony w Los Angeles. Powstał on w głowach Johna Martina i Jacka Morgana, właścicieli marki Smirnoff, którzy pewnego dnia postanowili zmieszać go z piwem imbirowym i cytryną. Cechą charakterystyczną tego drinka jest jego prezentacja, ponieważ w polskich barach podaje się go w miedzianym kuflu z dużą ilością kruszonego lodu.

Krwawa Mary

Gotowy na słonego drinka? Ten drink przygotowuje się z wódki, soku pomidorowego, sosu Worcestershire, soku z cytryny, soli, pieprzu i selera. Nie jest to drink dla każdego. Jego historia ma wiele wersji, ale uważa się, że to w paryskim barze New Harry York Fernand Petiot po raz pierwszy wprowadził go do życia. Jest to napój o intensywnych smakach, który cieszy się pewną popularnością w Polsce.

REKLAMA

Promocje 365 Copyright © 2024 Promocje 365. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub powielanie tekstów bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Zdjęcia produktów, obrazy i broszury służą wyłącznie do celów ilustracyjnych. Obniżone ceny pochodzą od oficjalnych dystrybutorów wymienionych na tej stronie. Oferty są ważne od i do daty wygaśnięcia lub do wyczerpania zapasów. Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie może być wykorzystywana do reklamacji produktów. Ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji.