logo
homeIcon
  1. separatorBlog
  2. separatorCzego nie może zabraknąć w Twojej podróżnej torbie z przyborami toaletowymi
REKLAMA

Czego nie może zabraknąć w Twojej podróżnej torbie z przyborami toaletowymi

Czego nie może zabraknąć w Twojej podróżnej torbie z przyborami toaletowymi

Pakowanie się na wyjazd to jeden z najbardziej ekscytujących okresów w roku. Podróżowanie to coś, co uwielbiamy robić w Polsce, ale często nie wiemy, co ze sobą zabrać. Dziś porozmawiamy o podróżnej torbie z kosmetykami, a nie o ubraniach, więc co powinniśmy spakować do naszego podróżnego zestawu higienicznego i kosmetycznego? Przyjrzyjmy się kilku pomysłom, oprócz perfum i dezodorantu, jak to zorganizować.

Pielęgnacja włosów

Zacznijmy od góry. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie należy zrobić, jest znalezienie małej szczotki lub grzebienia. Na polskich bazarach można znaleźć modele przeznaczone do użytku w podróży, które są bardzo przydatne. Ważne jest również, aby w pojemnikach, najlepiej przezroczystych, znalazły się szampon i odżywka do włosów, ponieważ nigdy nie wiemy, czy będziemy je mieli w miejscu zakwaterowania.

Higiena jamy ustnej

W drugim kroku musimy zadbać o higienę jamy ustnej. Koniecznie należy kupić w aptece w Polsce składaną szczoteczkę do zębów i włożyć ją do swojej torby toaletowej. Powinniśmy mieć również pastę do zębów, która jest dostępna również w opakowaniach przenośnych, a jeśli jesteśmy bardzo ostrożni, także nić dentystyczną.

Woskowanie i golenie

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zazwyczaj muszą się depilować lub golić co najmniej raz w czasie podróży. W obu przypadkach można wygospodarować miejsce na elektryczną maszynkę do golenia lub kupić jednorazowe maszynki w każdym supermarkecie w Polsce. W przypadku mężczyzn, jeśli nie chcesz zabierać ze sobą pianki do golenia, możesz użyć mydła. Zalecamy golenie po kąpieli, ponieważ pory są wtedy bardziej otwarte.

Dbałość o skórę

Ważne jest, aby nie zapominać o pielęgnacji skóry. W związku z tym, niezależnie od tego, czy podróżujesz zimą czy latem, koniecznie musisz dodać do swojej kosmetyczki krem z filtrem przeciwsłonecznym. Możesz też zabrać ze sobą kremy do ciała, których używasz na co dzień, np. krem nawilżający lub krem do skóry wrażliwej. Pamiętaj, aby zawsze nosić je w małych pojemnikach, aby nie zajmowały dużo miejsca.

Makijaż i uroda

Kluczową sprawą dla kobiet, a także dla niektórych mężczyzn, jest makijaż. Często grzeszymy, wypełniając naszą kosmetyczkę produktami, których być może nie będziemy używać. Ideałem jest wybrać lub wyjść i kupić w polskiej perfumerii podkład, konturówkę, szminkę i pędzel. Jeśli masz więcej miejsca, możesz dodać róż do policzków i eyeliner.

Apteczka pierwszej pomocy

Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia: leki. W Polsce zwykle nosimy przy sobie różne leki, ale ważne jest, aby umieć wybrać te, które są naprawdę potrzebne, i nie nosić przy sobie zbyt wielu specyfików. Jeśli cierpisz na jakąś chorobę, możesz wybrać najpierw te leki, a potem dodać coś na ból głowy, coś na ból brzucha i coś na ból mięśni. Dodaj kilka plastrów.

REKLAMA
arrowDown

Promocje 365 Copyright © 2024 Promocje 365. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub powielanie tekstów bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Zdjęcia produktów, obrazy i broszury służą wyłącznie do celów ilustracyjnych. Obniżone ceny pochodzą od oficjalnych dystrybutorów wymienionych na tej stronie. Oferty są ważne od i do daty wygaśnięcia lub do wyczerpania zapasów. Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie może być wykorzystywana do reklamacji produktów. Ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji.