logo
homeIcon
  1. separatorBlog
  2. separator5 wspaniałych miejsc na trekking w Polsce
REKLAMA

5 wspaniałych miejsc na trekking w Polsce

5 wspaniałych miejsc na trekking w Polsce

Nadchodzą piękne dni w Polsce i rozpoczyna się sezon trekkingowy. Dlatego warto wybrać się na zakupy do sklepu sportowego i kupić dobre buty, by wyruszyć na trekking w te niezapomniane miejsca. Jesteście gotowi?

Tatry

Ten pas górski, położony w niewielkiej odległości od Krakowa, jest ulubionym miejscem Polaków zarówno zimą, jak i latem. Idealnym miejscem na rozpoczęcie przygody jest Zakopane, bardzo łatwo dostępne miasto. Jeśli jesteś amatorem, możesz wybrać trasę do Morskiego Oka, jedną z najbardziej popularnych. Pośrednią trasą może być wędrówka do Doliny Strażyskiej. Wreszcie, dla bardziej odważnych i doświadczonych, dobrą trasą jest Orla Perć.

Pieniny

Kolejna z wielkich górskich atrakcji Polski. Poza szczytami i szlakami jest tu także Dunajec, a jeśli planujesz tu podróż, możesz kupić dobry kombinezon do spływu. Jednym z najbardziej znanych szlaków w tym regionie jest szlak Trzech Koron. Jest to około 5,5-godzinna wędrówka, podczas której można podziwiać wspaniałe widoki i robić spektakularne zdjęcia. Wzdłuż rzeki znajdują się również szlaki dla początkujących.

Bieszczady

To jeden z najspokojniejszych regionów do wędrówek. Choć może być tu trochę turystów, jest to region, który można zwiedzać we własnym tempie. Sugerujemy zakup kijka sportowego w polskim sklepie sportowym, który pomoże Ci w wędrówce. Do najpopularniejszych należy wędrówka przez Tarnicę i Halicz, gdzie można zobaczyć najwyższe szczyty tego pasma. Inną ciekawą propozycją jest wędrówka przez łąki w Wetlinie.

Beskid Śląski

Według specjalistów to raj dla wędrowców. Ten region w południowo-zachodniej Polsce składa się z licznych szlaków łączących najwyższe góry i miejscowości w okolicy na wymarzonych ścieżkach. Kup lekkie, wygodne ubranie, bo będziesz tu chodzić cały dzień. Najsłynniejsze szczyty to Barania Góra i Skrzyczne, choć są też skromniejsze. Miasto Wisła jest najlepszym miejscem na bazę wypadową na te dni w górach.

Karkonosze

W tym górzystym rejonie znajduje się jeden z najwyższych punktów w Polsce: Śnieżkę. Szlak łączący miasto o tej samej nazwie z Karpaczem jest jednym z najpopularniejszych w okresie letnim. Warto poświęcić każde trzy godziny, aby się tam dostać. Po drodze można zobaczyć kilka wodospadów.

REKLAMA

Promocje 365 Copyright © 2024 Promocje 365. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub powielanie tekstów bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Zdjęcia produktów, obrazy i broszury służą wyłącznie do celów ilustracyjnych. Obniżone ceny pochodzą od oficjalnych dystrybutorów wymienionych na tej stronie. Oferty są ważne od i do daty wygaśnięcia lub do wyczerpania zapasów. Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie może być wykorzystywana do reklamacji produktów. Ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji.