logo
homeIcon
  1. separatorBlog
  2. separator5 sposobów na zaoszczędzenie na świątecznym jedzeniu
REKLAMA

5 sposobów na zaoszczędzenie na świątecznym jedzeniu

5 sposobów na zaoszczędzenie na świątecznym jedzeniu

Martwisz się, że wydasz za dużo w te Święta? Oto 5 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w tym okresie świątecznym. Może się to wydawać niewiarygodne, ale możliwe jest ograniczenie wydatków, nawet jeśli musisz przyjąć gości w swoim domu w noc 24 grudnia. W Boże Narodzenie zwykle inwestujemy znacznie więcej pieniędzy niż zwykle w prezenty, dekoracje, a przede wszystkim jedzenie. Posiłki są jednym z głównych bohaterów i pokus tej daty, ponieważ stają się idealnym pretekstem do spotkania z rodziną i przyjaciółmi. W niektórych supermarketach w Polsce można znaleźć szeroką gamę produktów w bardzo dobrej cenie.

Określ budżet

2.jpg

Niezwykle ważne jest sprawdzenie szacowanego budżetu, jaki masz na tę kolację. W przypadku, gdy jest on nieco mniejszy niż myślałeś, zalecamy udanie się do sklepów ogólnospożywczych lub marketów, gdzie będziesz miał nieskończone możliwości i znacznie bardziej przystępne ceny.

Zrób listę

3.jpg

Bardzo ważne jest, aby sporządzić listę rzeczy potrzebnych do przygotowania kolacji. W ten sposób znacznie łatwiej będzie je zlokalizować, porównać ceny i wybrać najlepszą opcję. Pomoże to również uniknąć wydatków na niepotrzebne rzeczy lub żywność, której nie potrzebujesz w spiżarni na święta.

Szukaj okazji

4.jpg

W tym sezonie świątecznym okazje będą na porządku dziennym. Dlatego szukaj najlepszych opcji, aby nie przekroczyć początkowego budżetu. Możesz nawet sprawdzić bezpośrednio w Internecie, które sklepy są dla Ciebie najlepsze. Istnieją narzędzia online, które pozwalają sprawdzić ceny ponad 2000 produktów w setkach placówek w Polsce. Jeśli nie jesteś fanem technologii, możesz również skorzystać z konwencjonalnej metody i odwiedzić kilka sklepów samoobsługowych, aby porównać ceny i poszukać najlepszych ofert.

Gotuj sam

5.jpg

Kiedy kupujesz gdzieś jedzenie, nie płacisz tylko za to, co jesz, za produktem końcowym kryje się cały łańcuch kosztów. Aby dać ci wyobrażenie, kiedy gotujesz w domu, oszczędzasz na czynszu restauracji, pensji szefa kuchni, usługach sprzątania, konserwacji piekarnika i wielu innych wydatkach. Gotowanie w domu jest bez wątpienia najlepszą opcją dla twojej ekonomii i zawsze będziesz mieć satysfakcję z przygotowania dania, które spodoba się twoim przyjaciołom i rodzinie.

Zaplanuj menu

6.jpg

Powinieneś zacząć od poznania liczby gości i zaplanowania zamkniętego menu, aby uniknąć niepotrzebnych zakupów w supermarkecie. Wybierając świąteczne przepisy, którymi będziesz się cieszyć w te dni, postaw na ekonomiczne alternatywy lub typowe dania.

Czy odważysz się spróbować nadziewanego kurczaka lub pieczonego udźca wieprzowego zamiast indyka lub jagnięciny? A leszcza lub morszczuka zamienić na groupera lub żabnicę? Możesz również zrezygnować z przystawek lub je skrócić. Można na przykład wybrać proste i smaczne trzydaniowe menu świąteczne.

Promocje 365 oferuje wszystkie katalogi rabatowe supermarketów w Polsce, dzięki czemu nie przepłacisz za święta!

REKLAMA

Promocje 365 Copyright © 2024 Promocje 365. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub powielanie tekstów bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Zdjęcia produktów, obrazy i broszury służą wyłącznie do celów ilustracyjnych. Obniżone ceny pochodzą od oficjalnych dystrybutorów wymienionych na tej stronie. Oferty są ważne od i do daty wygaśnięcia lub do wyczerpania zapasów. Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie może być wykorzystywana do reklamacji produktów. Ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji.