logo
homeIcon
  1. separatorBlog
  2. separator10 roślin, które przetrwają surowe polskie zimy
REKLAMA

10 roślin, które przetrwają surowe polskie zimy

10 roślin, które przetrwają surowe polskie zimy

Zbliża się sezon zimowy w Polsce i trudno jest znaleźć rośliny, które przystosowują się do niskich temperatur. Istnieje jednak kilka opcji, jeśli chcesz udekorować swój ogród na świeżym powietrzu. Oto lista 10 roślin.

Lawenda

cierrese-encima-retrato-belleza-muchacha-rubia-romantica-encantadora-que-disfruta-olor-perfecto-lavanda-concepto-cosmetica-cuidado-piel-colores-calidos-atardecer_273443-3481.jpeg

Lawenda bardzo dobrze znosi zimno, wytrzymując do 15 stopni poniżej zera. Należy tylko pamiętać, że roślina ta nie nadaje się do wilgotnych miejsc i będzie cieszyć się słońcem w zimnych porach roku.

Chryzantema

Chryzantema.jpeg

Chryzantema potrzebuje dużo wilgoci i światła. Przy niewielkiej pielęgnacji roślina ta i jej kwiaty bez problemu wytrzymają niskie temperatury. Ważne jest jednak, aby chronić ją przed zimnem w tygodniach kwitnienia.

Ostrokrzew

gf-yW3t-XUp7-vN4v_ostrokrzew-1920x1080-nocrop.jpeg

Jest to mrozoodporny krzew, który z łatwością zakwitnie zimą, co czyni go idealną rośliną na cały rok. Jego czerwony kolor jest idealny do dekoracji świątecznych.

Jaśmin gwiaździsty

jazmin_estrellado_cuidados_3408_orig.jpeg

Obecnie istnieje wiele rodzajów jaśminu, ale jaśmin gwiaździsty to pnący krzew idealny do umieszczenia na ścianach patio lub tarasach. Roślina ta nie wymaga codziennego podlewania, łatwo dostosowuje się do różnych rodzajów gleby i jest mrozoodporna.

Durillo

durillo1-m.jpg.webp

Durillo ma charakterystyczny intensywnie zielony kolor i owocuje w sezonie zimowym. Jest to łatwy w pielęgnacji i bardzo liściasty krzew, który jest szeroko stosowany w dekoracji ogrodów i balkonów ze względu na swoją atrakcyjność.

Kapusta ozdobna

kapusta-ozdobna-sadzonki-w-doniczce-uprawa-z-nasion-2445065.jpeg

Roślina ta ma specyficzny kształt, który nieuchronnie przypomina nam kapustę ze względu na kształt liści, które są okrągłe i kręcone. Jest niezwykle odporna na zimno, choć wymaga regularnego podlewania i głównie światła słonecznego.

Bluszcz

pol_pl_Bluszcz-pospolity-Hibernica-Hedera-helix-14276_1.jpeg

Słynna pnąca roślina ścienna to kolejna z najbardziej odpornych na zimno roślin. Chociaż bluszcz ma bardzo małe kwiaty i kilka owoców, jego głównym urokiem jest zdolność wspinania się po ścianach.

Narcyz

hermosos-narcisos-blancos-formando-circulo-fondo-borroso_181624-6210.jpeg

Żonkil to roślina, która dobrze znosi zimno, ale musi być chroniona przed silnymi mrozami. Roślina ta wymaga dość dużej troski, ponieważ nie toleruje dużych ilości wody, musi mieć dobry kanał do odprowadzania nadmiaru wody i wymaga przycinania kwiatów, gdy tylko wyblakną.

Cyklamen

cyklamen-1024x683.webp

Cyklamen, znany również jako fiołek perski, jest jedną z najbardziej odpornych na zimno roślin. Ponadto jego okres kwitnienia przypada na jesień, a także wiosnę i zimę, co czyni go doskonałym wyborem do ogrodu. Kwiaty cyklamenu mają różne odcienie.

Przebiśnieg

Przebiśnieg.webp

Przebiśniegi to jedna z najlepszych opcji dekoracji roślinami do zimnych i zacienionych ogrodów. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi kwiatów, które wyglądają jak dzwoneczki, ponieważ łodyga jest wygięta i spogląda w dół.

*To, że jest zima, nie oznacza, że nie można mieć ogrodu pełnego kolorowych kwiatów. Wystarczy wybrać rośliny odpowiednie do pory roku, aby nie żałować, że uschły. Promocje 365 oferuje wszystkie katalogi, w których można kupić idealne narzędzia ogrodnicze i założyć ogród zimowy.*

REKLAMA

Promocje 365 Copyright © 2024 Promocje 365. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub powielanie tekstów bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Zdjęcia produktów, obrazy i broszury służą wyłącznie do celów ilustracyjnych. Obniżone ceny pochodzą od oficjalnych dystrybutorów wymienionych na tej stronie. Oferty są ważne od i do daty wygaśnięcia lub do wyczerpania zapasów. Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie może być wykorzystywana do reklamacji produktów. Ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji.